Valsts plāno iedzīvotājiem subsidēt "zaļās" enerģijas ražošanas iekārtu iegādi

Raivis Spalvēns, Delfi | 25.01.2022

Patlaban tiek izstrādāta atbalsta programma, kuras ietvaros valsts plāno iedzīvotājiem subsidēt tādu atjaunojamo energoresursu ražošanas iekārtu iegādi kā saules paneļi vai mazie vēja ģeneratori, pirmdien, 24. janvārī, pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes pavēstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Pēc sanāksmes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) informēja, ka uz otrdienas valdības sēdi tiks virzīta atbalsta pakete energoresursu cenu krīzes mazināšanai, par ko koalīcija vienojās pagājušajā nedēļā. Vienlaikus koalīcijas partneri apsprieda vidēja un ilgtermiņa risinājums, lai mazinātu atkarību no fosilā kurināmā.

A. T. Plešs stāstīja, ka papildus īstermiņa risinājumiem energoresursu cenu krīzē tiek meklēti arī vidēja un ilgtermiņa risinājumi, kā valsts varētu sniegt atbalstu un veicināt plašākas pārmaiņas tajā, kādus energoresursu patērējam. Lai arī detalizēts atbalsta piedāvājums vēl tikai top, tomēr ministrs norādīja, ka veicinošiem atbalsta pasākumiem jābūt pieejamiem tūlīt pēc apkures sezonas beigām, lai iedzīvotāji varētu investēt līdzekļus jaunās iekārtās, tādējādi gatavojoties nākamajai apkures sezonai.

Ministrs stāstīja, ka valsts plāno izstrādāt atbalsta programmu iedzīvotājiem atjaunojamo energoresursu ražošanas iekārtu iegādei, piemēram, saules baterijām, siltumsūkņiem, mini vēja ģeneratoriem. A. T. Plešs atzina, ka visticamākais atbalsta intensitāte būs 50% apmērā, atkarībā no iekārtas. Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (NA) piebilda, ka atbalsta apmērs varētu būt 5000 eiro, neprecizējot detaļas.

Valsts plāno iedzīvotājiem subsidēt "zaļās" enerģijas ražošanas iekārtu iegādi

Pievienot komentāru