Mežziņi šobrīd ir kā cilvēki orķestri

Anita Jaunbelzere, “Latvijas Avīze”, a/s “Latvijas Mediji” | 29.09.2021

... Šobrīd vienā virsmežniecībā esam uzsākuši pilotprojektu, lai noskaidrotu, kā tas varētu darboties. Tas nozīmē, ka noteiktā teritorijā ir vairāki mežziņi, kuriem darbi tiek sadalīti neatkarīgi no tā, kura apgaita iepriekš bija piesaistīta. Līdz šim mežziņi uz mežu bieži vien devušies bez lielas vajadzības. Lai izdotu ciršanas apliecinājumu, pietiek vien paskatīties mūsu informācijas sistēmā un atlasīt vajadzīgo informāciju.

Mēs domājam arī par to, ka atbildību par mežsaimniecisko darbību savā mežā varētu novirzīt uz īpašniekiem. Meža īpašnieks, kurš pieteicis ciršanu, pats ir atbildīgs par to, ko tur dara. Kad šī darbība pabeigta un tas paziņots, tad kolēģi aiziet un pārbauda, vai viss pareizi.

Ciršanas apliecinājums vajadzīgs, lai koksnei varētu pārbaudīt izcelsmi un izsekot piegādes ķēdei. Visādi citādi šī nav atļauja, šī ir darbības deklarēšana, ja vien mēs nekonstatējam, ka ciršanas vecums vēl nav pienācis vai ir vēl kādi ap­stākļi, kas šo darbību liedz.

Mežziņi šobrīd ir kā cilvēki orķestri

Komentāri

Veemde
Protams, protams)) tie mežziņi pēc pārbaudēm noteikti atradīs pie kā piecirsties. Bet tad jau atkal mežīpašnieks vainīgais būs. Nekā jauna. Attieksme vispirmām kārtām tanī iestādē ir jāmaina par simtu procentpunktiem.

Pievienot komentāru