Kas pārvērš zinātni par "pasūtījumu galdu"?

Bens Latkovskis, nra.lv | 07.04.2021

...tā vietā, lai celtu zinātnes prestižu, sniedzot korekti argumentētu situācijas izvērtējumu, publicē no loģikas viedokļa aplamu ierakstu, kā rezultātā tikai diskreditē jau tā ar autoritātes problēmām sirgstošo zinātni.

Pēc līdzīgas shēmas jau ilgstoši darbojas Latvijas ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus. Izmantojot daudzu cilvēku dabisko vēlmi saglabāt pēc iespējas vairāk neskartu dabu, viņš regulāri publicē ekoloģiski pareizus, sabiedrībā uz urā ejošus ierakstus, kuri tajā pašā laika neiztur zinātnisku kritiku. Viņa teksti mudž no apgalvojumiem, ka Latvijā milzu apjomos izcērtot mežu, tā apjoms samazinoties un, apzināti dramatizējot situāciju, dēmonizē mežsaimniecību kā tādu.

Jebkurš cilvēks, kuru šī lieta interesē, var viegli atrast, ka mežu platības Latvija katru gadu pieaug (šobrīd jau pārsniedz 50% no visas Latvijas teritorijas), koksnes krāja Latvijas mežos arī pieaug (no 546 milj. m3 2001. gadā, līdz 670 milj. m3 2018. gadā), un saskaņā ar Latvijas stingro nozares likumdošanu izcirstajās platības vietā tiek stādīts jauns mežs, nodrošinot pilnu mežsaimniecības ataudzes ciklu. Taču ornitologu, zinātnieku Ķeru tas viss neinteresē. Viņš tik maļ un maļ vienu, un daudzi pašpasludinātie “dabas aizstāvji” viņu uztver kā sava veida guru.

Pievienot komentāru