Austrumeiropā un Āzijā militārām vajadzībām tērē vairāk

Katharina Buchholz, Statista | 17.03.2022

Valstis, kuras vēsturiski izjūt draudus no Krievijas, pēdējo desmit gadu laikā ir palielinājušas izdevumus aizsardzībai. Viens no lielākajiem šādu tēriņu kāpumiem bija vērojams Lietuvā, Latvijā un Ukrainā, savukārt vairāk tērējušas arī Moldova (+44%) un Igaunija (+37%). Tā liecina Stokholmas Starptautiskā miera
pētniecības institūta dati.
Ukraina ir izņēmums, jo tā aizsardzībai tērē vairāk nekā 4% no IKP – apmēram tikpat daudz, cik Krievija. Lai gan Krievijas izdevumi pēdējo desmit gadu laikā svārstījās 3-5% robežās no IKP, Ukrainas izdevumi bija ievērojami jāpalielina, lai sasniegtu 4% atzīmi — no attiecīgi 1,5% 2011. gadā.

Dažas Āzijas valstis, piemēram, Indija un Ķīna, kā arī Pakistāna un Indonēzija pēdējo desmit gadu laikā ir ievērojami palielinājušas savus aizsardzības izdevumus. Tomēr, salīdzinot ar attiecīgo valstu IKP, izdevumi kopš 2011. gada ir pieauguši atbilstoši IKP un bija aptuveni 3% Indijā, mazāk nekā 2% Ķīnā, tikai 0,9% Indonēzijā un 4% Pakistānā. Turcijas gadījumā valsts faktiski ir tērējusi vairāk relatīvā izteiksmē. Aizsardzības izdevumi pieauga no 2^ no IKP 2011. gadā līdz gandrīz 3% 2020. gadā.

Austrumeiropā un Āzijā militārām vajadzībām tērē vairāk

Pievienot komentāru