Atsevišķu konkursu rezultāti uz valsts kapitālsabiedrību vadības amatiem rada jautājumus par labas pārvaldības principu ievērošanu

Valsts kanceleja | 12.08.2022

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šonedēļ ir uzdevis Pārresoru koordinācijas centram veikt neatkarīgu novērtējumu par atsevišķu valsts kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu nominācijas procesu atbilstību labas korporatīvās pārvaldības principiem.

Pēdējā laikā publiski izskanējusī informācija par konkursu norisi un rezultātiem uz atsevišķu valsts kapitālsabiedrību vadības amatiem rada pamatotus jautājumus sabiedrībā par labas pārvaldības principu ievērošanu, tādēļ esmu uzdevis Pārresoru koordinācijas centram veikt neatkarīgu novērtējumu,” uzsver K. Kariņš, kā piemēru minot konkursa rezultātus uz VAS “Latvijas Valsts meži” valdes locekļu amatiem.

Pārresoru koordinācijas centram pēc neatkarīgā novērtējuma saņemšanas ir uzdots sagatavot secinājumus un priekšlikumus nepieciešamajiem labojumiem normatīvajos aktos, lai uzlabotu personāla atlases procesu uz valsts kapitālasabiedrību valdes un padomes locekļu amatiem.

Pievienot komentāru