Atjaunota Meža fakultātes ēka

LLU | 24.11.2021

2021. gada novembrī noslēgušies nozīmīgi energoefektivitātes uzlabošanas darbi LLU Meža fakultātē Jelgavā un tās ēka Akadēmijas ielā ieguvusi jaunu ārējo veidolu. Turklāt tajā 2020. gadā īstenoti arī būtiski studiju vides modernizēšanas darbi, līdz ar to topošajiem meža nozares speciālistiem pieejamas ērtas, modernas un sakārtotas studiju telpas. 

Meža fakultātes ēka Akadēmijas ielā uzcelta 1957. gadā un nodota izmantošanai toreizējās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas vajadzībām (šobrīd LLU). Kā atzinuši arhitekti, ēka pārstāv Staļina laika klasicisma stilu, kur fasādē attēloti dažādi Staļina laika dekoratīvie elementi, lai simbolizētu Padomju laika varenību un majestātiskumu. Vairāku desmitgažu laikā tajā veikti iekšējie ēkas uzturēšanas darbi, pārveidojot to par īpašu meža un kokapstrādes nozares simbolu, iekštelpās kā interjera elementu un dekoratīvo elementu materiālu pēc iespējas izmantojot koku. Bet kopš ēkas uzbūvēšanas tās ārējā fasāde nozīmīgus atjaunošanas darbus līdz šim nebija piedzīvojusi.

Ēkas energoefektivitātes uzlabošanas darbi īstenoti, domājot par klimata pārmaiņām, lai samazinātu siltuma aizplūšanu apkārtējā vidē, uzlabotu ēkas energoefektivitāti, samazinātu energoresursu patēriņu un izdevumus par ēkas uzturēšanu, paaugstinātu ēkas ilgtspēju un kvalitāti, kā arī uzlabotu ēkas estētisko izskatu un kopējo tehnisko stāvokli.

Atjaunota Meža fakultātes ēka

Pievienot komentāru