V. Putina noziedzīgā rīcība ir izraisījusi bažas gan par karadarbības radīto piesārņojumu, gan par plašāku karu, kurā varētu tikt izmantoti kodolieroči. Kodolkatastrofas iespēja ir tikai aisberga redzamā daļa, ja runa ir par neskaitāmajām sekām, ko iebrukums Ukrainā jau radījis videi.
Ja ņem vērā pieaugošās emisijas militāro darbību dēļ, noplūdes un toksisko dūmu mākoņu daudzumu, ko izraisa rūpniecisko un degvielas noliktavu iznīcināšana, ūdens un augsnes piesārņojums ar smagajiem metāliem un ķīmiskajām vielām no bumbām un ieročiem, un labības lauku un savvaļas dzīvnieku iznīcināšana – ietekme ir satriecoša.
3. martā šai sakarā jau skanēja trauksmes zvani, jo kaujas notika tuvu Ukrainas lielākajai atomelektrostacijai Zaporižjā, dažas dienas agrāk slēgtās Černibiļas AES tuvumā novēroja paaugstinātu radiācijas līmeni.
(...)
Jautājums ir plašāks – ko un līd zkādam līmenim jūs vēlaties vidē atjaunot? Ja esat šo vidi jo krietni pabojājuši, kā kara gadījumā, iznīcinājis ekosistēmas, attiecīgā vide nekad neatgriezīsies iepriekšējā stāvoklī.