Zemais ūdens līmenis Reinā negatīvi ietekmē kuģniecību, nepieciešami upes padziļināšanas darbi

DW | 13.08.2022

Laikā, kad ūdens līmenis Reinā ir zems, rūpnieciskajai ražošanai ir tendence samazināties. Tā ir problēma Vācijas rūpniecībai, kas saskaras arī ar paaugstinātu spriedzi piegādes ķēžu darbības un resursu trūkuma sakarā.

Zems ūdens līmenis Reinā draud ar turpmākām problēmām Vācijas rūpniecībā, ko nopietni ietekmē augstās enerģijas izmaksas, piegādes ķēžu traucējumi un inflācijas izraisītais cenu lēciens.

Ūdens līmenis Vācijas lielākajā upē pēdējā laikā ir turpinājis pazemināties strauji augošās temperatūras un nokrišņu trūkuma dēļ reģionā. 

Ūdens līmeņa krišanās laikā ministrs aktualizē upes padziļināšanas plānu

Tā kā pilnībā piekrauti kuģi nevarēja izmantot valsts galveno ūdensceļu, Vācijas transporta ministrs Volkers Vīsings aicināja upi padziļināt, lai pa to varētu pārvadāt vairāk kravu. Ilgtermiņā tas ir nepieciešams, lai "no autoceļiem satiksmi pārceltu uz dzelzceļu un ūdensceļiem". Ministrs skaidroja, ka plānotā Reinas padziļināšana ir projekts, kas nesen veiktajā Vācijas valdības pētījumā par ilgtermiņa ceļošanas stratēģiju ir "ar vislabāko izmaksu un ieguvumu attiecību".

"Mums ir jānovērš sastrēgumi Reinā. Mums ir vajadzīgs ūdensceļš," sacīja V. Vīsings, skaidrojot, ka "apjomīgā projekta" realizēšana varētu ilgt līdz 30. gadu sākumam. Ieguldījumi būtu aptuveni 180 miljoni eiro (aptuveni 183 miljoni ASV dolāru), no kuriem aptuveni 40% būtu paredzēti papildu ekoloģiskajiem pasākumiem. (...) 
Izmantota Roberto Pfeil, dpa, picture alliance fotogrāfija oriģinālrakstam

Zemais ūdens līmenis Reinā negatīvi ietekmē kuģniecību, nepieciešami upes padziļināšanas darbi

Pievienot komentāru