Vai Rīgas dome sadarbojas ar "čekistiskiem" ziņotājiem?

Elita Veidemane, nra.lv | 13.06.2021

zemeunvalsts.lv komentārs

Atmodas laika spilgtākās žurnālistes attieksme pret Vairu Vīķi-Freibergu, medniekiem un medībām, reizumis arī mežsaimniecību, ne vienmēr ir saprotama. Taču... Rakstā par trauksmes celšanu Rīgas Domē (RD) uzdoti vairāki nopietni jautājumi. Piemēram, kā RD skaidrotu, vai un kā par trauksmes celšanu var tikt pie laba amata (kaut uz laiku). Vai RD var skaidrot taktiku: ir ziņojums, tūdaļ ir atlaistie, ziņojumu nepārbaudot? Vai RD var skaidrot preses konferenču par trauksmes cēlēju ziņojumiem jēgu, ja tajās skan vārdi "iespējams", "varētu būt" vai "noteikti droši vien pierādīsim"? 

Lai kā vēlētos domāt RD atbildīgie, runa nav par nepieciešamību kādā amatā atrasties konkrētam cilvēkam, bet par situāciju: top ziņojums, to nepārbauda, bet ir publiska un asa reakcija, turpinoties dažādiem minējumiem. 

Pagaidām nav zināms, kas būs nākamais „trauksmes cēlēju” upuris un vai Reinbahs ies uz tiesu taisnību meklēt, taču, iespējams, ar Aivaru Tauriņu Rīgas lēmējtētiņiem nāksies pacīnīties nopietnāk: līdz šim viņš ir atspēkojis ikvienu apsūdzību, ko izvirzījusi dome. Iespējams pat, ka „trauksme cēlēja” stukačziņojums nenonāca tur, kur tam likumiskā kārtā bija jānonāk: Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrā... Vai tik tas nepalika paša Lielā Staķa galda atvilktnē? Tad par ko mēs īsti runājam?

Vai Rīgas dome sadarbojas ar "čekistiskiem" ziņotājiem?

Pievienot komentāru