Saules enerģijas ieguve 2022. gada pirmajos divos mēnešos palielinājusies par 36%

Ryan Kennedy, pv magazine | 22.05.2022

pv magazine analizē saules enerģijas ieguves izaugsmi šā gada pirmajos mēnešos un aplūko citu ilgtspējīgas enerģijas analogu – vēja enerģiju.

Saules fotoelementu “vilciens” 2022. gadā ir “izbraucis no stacijas, strauji uzņemot ātrumu”, līdz februārim uzrādot 36% pieaugumu, salīdzinot ar 2021. gada pirmajiem diviem mēnešiem. Tas rāda ievērojamu izaugsmi, neraugoties uz nozarei grūtību pilno gadu. Minētais skaitlis (36%) ietver gan liela, gan maza mēroga ražošanu, kā rāda Enerģētikas informācijas asociācijas ikmēneša dati ((EIA) Electric Power Monthly), kuros iekļauti atjauninātās jaudas un ražošanas dati līdz 2022. gada februārim.

Gada pirmajos divos mēnešos EIA informācijā iekļautā saules enerģijas ražošana kopā veidoja 23 862 GWh, kas ir vairāk nekā 17 593 GWh 2021. gada pirmajos divos mēnešos.

Visas EIA apkopotās saules fotoelektrostacijas 12 mēnešu laikā līdz februārim saražoja 167 047 GWh, kas ir nedaudz mazāk nekā 4% no kopējās saražotās elektrības ASV. Salīdzinājumā ar 12 mēnešu periodu pirms gada, kad saules enerģijas stacijas saražoja 130 511 GWh, kas ir 3,24% no ASV saražotās elektroenerģijas apjoma.

Šāds ražošanas pieaugums ir panākts, pateicoties ASV saules enerģijas nozares ieguldītajam darbam, jo 2021. gadā nozarē kopā uzstādīja 23,6 GW jaudu, kas ir pietiekami, lai ar elektroenerģiju nodrošinātu 23,3 miljonus amerikāņu māju, liecina Saules enerģijas nozares asociācijas (SEIA) dati. Saules enerģija veidoja 46 % no visām jaunajām jaudām, kas 2021. gadā tika ieviestas tiešsaistē, tādējādi jau trešo gadu pēc kārtas fotogalvaniskie elementi ieņem lielāko daļu no jaunajām jaudām, kas tika pievienotas ASV.

Saskaņā ar aplēsēm mazie ražošanas projekti (kuru jauda ir mazāka par 1 MW), 12 mēnešu periodā nodrošināja 50 301 GWh, kas ir par 19% vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad 12 mēnešu perioda laikā saražotās enerģijas apjoms bija 42 257 GWh. Šāds ražošanas apjoms nozīmē, ka maza mēroga saules enerģijas projekti ir pārsnieguši 1% no kopējā ražošanas apjoma gada laikā, sasniedzot 1,2%. 

Ilgtspējīga enerģija

Iepriekšējā EIA datu apskatā žurnāls pv apskatīja atšķirības starp “atjaunojamo” un “ilgtspējīgo” enerģiju. Džona Hopkinsa universitātē atjaunojamo enerģiju raksturo kā enerģiju, kas iegūta no avotiem, kuri dabiski atjaunojas, lai apmierinātu mūsu enerģijas vajadzības. Tas var ietvert tādas tehnoloģijas kā biomasa, hidroenerģija utt. “Ilgtspējīga” enerģija tiek definēta kā enerģija, kas var nodrošināt gan pašreizējo, gan nākamās paaudzes. Džons Hopkinss uzskata, ka saules un vēja enerģija ir galvenie ilgtspējīgas enerģijas avoti.

Ilgtspējīga elektroenerģijas ražošana (visa saules fotoelementu un vēja enerģija) 2022. gadu sākusi spēcīgi, apjomiem divos mēnešos pieaugot par vairāk nekā 33% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. (...)

Saules enerģijas ieguve 2022. gada pirmajos divos mēnešos palielinājusies par 36%

Pievienot komentāru