Pirmais Latvijā gredzenota zivjērgļa novērojums Norvēģijā

Latvijas valsts meži | 23.04.2024

Norvēģijas dienvidos novērota zivjērgļu mātīte, kuru 2020. gadā ar sarkanu gredzenu apgredzenoja AS “Latvijas valsts meži” (LVM) vides eksperts Aigars Kalvāns. Tas ir pirmais Latvijā gredzenota zivjērgļa atradums Norvēģijā.

“Novērtējot informāciju, ko sniedz putna gredzena numurs, atklāts, ka pirms četriem gadiem šo putnu kā mazuli esmu gredzenojis Kuldīgas pusē. Turklāt interesanti, ka šis putns Norvēģijā ligzdo jau otro gadu. Tā ir tālākā vieta, kur Latvijā dzimuši putni konstatēti ligzdojam – apmēram 600 km,” skaidro Aigars Kalvāns.

Līdz šim tālākais Latvijā gredzenota zivjērgļa novērojums – 500 km attālumā – tika fiksēts Polijā. LVM vides eksperts norāda, ka vidēji zivjērgļi ligzdo ievērojami tuvāk savām dzimšanas vietām – mātītes 172 km un tēviņi tikai 54 km attālumā.

Zivjērglis ir vidēja lieluma plēsīgais putns ar gariem spārniem. Ķermeņa apakšpuse, galva un spārna apakšējās segspalvas ir baltas, kas kontrastē ar tumši brūno ķermeņa augšpusi. Putnam ir izteikta tumša acs svītra.

Latvijā zivjērglis ir samērā reti sastopams – pie mums ligzdo aptuveni 200 pāru šo putnu. Lielākā daļa Eiropas populācijas ligzdo Zviedrijā, Somijā un Krievijā (kopā vairāk nekā 7000 pāru).

LVM teritorijās ligzdo ievērojams skaits reto un aizsargājamo sugu, vairākām no tām lielākā daļa populācijas mīt tieši uzņēmuma apsaimniekotajos mežos, piemēram, LVM mežos dzīvo klinšu ērglis, jūras ērglis, zivjērglis, mazais ērglis, vistu vanags, melnais stārķis, kā arī mednis.

Pievienot komentāru