Par Īles meža izmantošanu strīdi nerimst gadiem – aktīvisti vēlas dabas parku

ReTV | 02.07.2022

Dobeles novadā jau gadiem nerimst strīdi starp iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām, pašvaldību un uzņēmumu “Latvijas Valsts meži” par rekreācijas meža teritorijas izmantošanu. Iedzīvotāji uzskata, ka arī ierobežota saimnieciskā darbība posta mežu, tāpēc nepieciešams izveidot dabas parku. Tam nepiekrīt pašvaldība. Tikmēr rosinājumu veidot dabas parku sākusi vērtēt Dabas aizsardzības pārvalde.

Īles meža masīvā, tūrisma ceļa malā, kur pirms pieciem gadiem aktīvākie dabas aizstāvji centās apturēt mežizstrādes tehniku, kas veica kailcirti, šodien paaugušās jaunās priedītes, bet ceļmalā saaugušas avenes. Strīdi par 3000 hektāru lielo meža masīva apsaimniekošanu, kas novada plānā jau kopš 2010. gada iekļauts kā rekreācijas mežs, gan joprojām nerimstas.

“Es pirms 25 gadiem aizgāju dzīvot uz mežu, bet tagad ir tāda sajūta, ka drīz dzīvošu tuksnesī. Silkalnus ļoti spēcīgi zāģē ārā, taisa lielos ceļos. Vēl viena nianse – viņi [darbus] nesaskaņo ar mums, vietējiem iedzīvotājiem,” sacīja Dobeles novada iedzīvotāja Daina. (...)

Par Īles meža izmantošanu strīdi nerimst gadiem – aktīvisti vēlas dabas parku

Pievienot komentāru