Nodrošinot Ukrainas graudu eksportu, jāņem vērā Ukrainas intereses un drošības apsvērumi

Ārlietu ministrija | 19.07.2022

“Nedrīkstam aizmirst par Baltkrievijas režīma līdzatbildību Krievijas karā pret Ukrainu. Jāstrādā, lai sagatavotu un apstiprinātu nākamo sankciju kārtu pret Baltkrieviju. Jāturpina sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai, īpaši militārajā jomā, arī Eiropas Miera mehānisma ietvaros. Mēs atbalstām piektās atbalsta pakotnes apstiprināšanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs izteica pārliecību, ka ir svarīgi turpināt koordinētu komunikāciju un aktīvu politisko dialogu ar starptautisko sabiedrību, tādējādi esot vienotiem nostājā pret Krievijas agresiju Ukrainā. “Eiropas Savienībai un dalībvalstīm iespēju robežās ir jāatbalsta valstis, kuras visvairāk skar Krievijas izraisītā pārtikas krīze, sniedzot tām arī tiešu pārtikas palīdzību, tādējādi apliecinot solidaritāti un veicinot šo valstu atbalstu Eiropas Savienības pozīcijai pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. Tas būtu ieguldījums arī potenciālo migrācijas plūsmu mazināšanai Eiropas Savienībā, ko neizbēgami izraisītu būtiska situācijas pasliktināšanās,” uzsvēra ministrs.

“Starptautiskajos centienos nodrošināt Ukrainas graudu eksportu jāņem vērā Ukrainas intereses un drošības apsvērumi. Krievijai ir jāatlīdzina Ukrainai visi zaudējumi, ko rada tās agresija, tostarp jāuzņemas atbildība par Ukrainas ekonomikas un infrastruktūras graušanu,” sacīja ministrs. (...)
Izmantota Franka Horvata fotogrāfija

Nodrošinot Ukrainas graudu eksportu, jāņem vērā Ukrainas intereses un drošības apsvērumi

Pievienot komentāru