Mežus atjaunojam arvien vairāk...

lsm.lv | 13.05.2020

Pašlaik valsts mežos ir iestādīti jau 85 procenti no šogad paredzētā atjaunojamā apmēra, liecina informācija valsts mežu apsaimniekotāja uzņēmuma «Latvijas valsts meži» interneta lapā. Kompānija skaidro, ka tik raiti ar meža stādīšanu gājis, jo kopš gada sākuma bijuši pateicīgi laikapstākļi, kā arī pieejams darbaspēks. Ar mežu atjaunošanu un no jauna stādīšanu arvien labāk sokas arī privātajiem mežu saimniekiem...

Valsts meža dienesta apkopotie dati rāda, ka privātie mežu īpašnieki ar stādītajiem un sētajiem mežiem pērn ir sasnieguši tādas platības, kādu nav bijis, kopš Latvija atguva neatkarību, – 7,3 tūkstošus hektāru. Rekordlielo stādīto mežu apjomu veicinājušas arī Lauku konsultāciju centra Mežu konsultāciju pakalpojumu centra mācības par meža apsaimniekošanu, uzskata centra direktors Raimonds Bērmanis.

Mežu konsultāciju pakalpojumu centra direktors Bērmanis skaidro, ka meža stādu selekcija pie mums ir gana attīstīta, un speciāli audzētie dēsti aug straujāk. Tāpēc koki pieauguši un cērtami būs ātrāk par dabiski atjaunotajiem mežiem, kur egles zāģējamas pēc 80 gadiem, bet priedes – pēc simt. Abas šīs skujkoku sugas, kā arī bērzi un melnalkšņi, ir izplatītākie mežu atjaunošanā, stāsta Latvijas valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošā pētniece Dagnija Lazdiņa.

Mežus atjaunojam arvien vairāk...

Pievienot komentāru