Mariupolē izdzīvojušos Putins sūta uz nomaļiem Krievijas nostūriem. Izmeklēšana atklāj 66 nometnes

Dean Kirby, i news | 21.05.2022

Izpētē, ko veica i news, analizējot Krievijas vietējo ziņu reportāžas, ir atklātas 66 ukraiņiem paredzētas nometnes bijušo padomju laiku sanatoriju un līdzīgu vietu tīklā; atklāts, kā krievu pagrīdes tīkls palīdz cilvēkiem no šīm vietām bēgt.

Tūkstošiem ukraiņu no karadarbības zonām ir nosūtīti uz nomaļām nometnēm Krievijā līdz pat 5500 jūdžu attālumā no savām mājām, Vladimira Putina amatpersonas pilda Kremļa rīkojumu izkliedēt viņus pa visu Krieviju, ziņo i news.

Pārvietoto vidū ir izdzīvojušie no aplenktās Mariupoles. Izmeklēšanā, ko veica i news, analizējot Krievijas vietējo ziņu reportāžas, ir apzinātas 66 nometnes bijušo padomju sanatoriju tīklā un citās vietās Sibīrijā, Kaukāzā, aiz Polārā loka un Tālajos Austrumos. i news ir runājis arī ar cilvēktiesību aktīvistiem Krievijā, kas izveidojuši pagrīdes tīklu, lai palīdzētu ukraiņiem, kas vēlas pamest nometnes.

Krievi uzņem cilvēkus savās mājās, pērk vilciena biļetes un nosūta viņus tālāk pie citām pagrīdnieku grupām, kas var palīdzēt nokļūt līdz robežai. Kāds aktīvists pastāstīja: “Valsts pret ukraiņiem izturas kā pret darbaspēku, kā pret priekšmetiem, pārvietojot viņus, nerūpējoties par to, kas viņiem nepieciešams. Valsts nespēj par viņiem parūpēties. Viņi ir neaizsargāti, un viņiem ir vajadzīga palīdzība.”

i news veiktā izmeklēšana ir pirmais pierādījums par vērienīgu operāciju, kas vērsta uz gūstekņu nosūtīšanu uz dažādiem reģioniem Krievijā, kuru skāris vēsturiski nepieredzēts iedzīvotāju skaita samazinājums, Aukstajam karam noslēdzoties.

i news pagājušajā mēnesī atklāja, ka Maskava ir devusi rīkojumu pilsētām visā Krievijas Federācijā sagatavoties gandrīz 100 000 “bēgļu” uzņemšanai. Krievija tagad apgalvo, ka tā no kara zonām ir “evakuējusi” vienu miljonu cilvēku.

Mariupolē izdzīvojušos Putins sūta uz nomaļiem Krievijas nostūriem. Izmeklēšana atklāj 66 nometnes

Pievienot komentāru