Ekoloģiskā trauksme, klimata problēmas, eksistenciālās bailes – zaļie žurnālisti bieži saskaras ar šiem terminiem un bieži vien paši tos izjūt.
Runājot par klimata un vides krīzi, ir par ko uztraukties, bet, kad bezcerība kļūst visaptveroša, piezogas apātija. Pagājušajā gadā trīs vides pedagogi, EcoTok biedri, uzrakstīja lielisku rakstu, kā cīnīties ar ekoloģisko trauksmi un nepieciešamību saglabāt cerību jeb "spītīgu optimismu".
Plašsaziņas līdzekļiem ir liela nozīme cīņā pret klimata pārmaiņām. Mūsu uzdevums ir sniegt patiesus un precīzus ziņojumus, nevis censties mazināt situācijas nopietnību vai mazināt zaļo realitāti. Mūsu uzdevums ir parādīt, ka ir cerība!
Pozitīvi vides stāsti 2022. gada jūnijā
Iestādot milzu sekvoju, kompensēju savas dzīves oglekļa dioksīda nospiedumu
Euronews Green redaktora vietniece Maiva Kempbela (Maeve Campbell) tiekas ar Henriju Emsonu (Henry Emson) no "Viena dzīve, viens koks", lai Lielbritānijā iestādītu milzu sekvoju.
Anglijas Oksfordas grāfistes kristieši tiek aicināti aizsargāt vidi
Tiem, kas veic iesvētes vai kristību ceremonijas lielajā Anglikāņu baznīcas diecēzē, kas aptver Berkšīras, Bakingemšīras un Oksfordšīras grāfistes grāfistes, būs jāapņemas rīkoties klimata jomā.
Oksfordas bīskaps Stīvens Krofts nesen apstiprināja oficiālās liturģijas pārskatīšanu, kurā iekļautas šādas rindas: "Vai jūs centīsieties aizsargāt radības integritāti, uzturēt un atjaunot zemes dzīvību? Ar Dieva palīdzību es to darīšu."
Ierīces, kas pasargā okeānus no atkritumiem
Miljoniem tonnu plastmasas ik gadu nonāk okeānā, nogalinot augus un dzīvniekus. Uzņēmumi visā pasaulē ir izstrādājuši jaunas ierīces, lai palīdzētu samazināt plastmasas piesārņojumu okeānos.
Nīderlandes uzņēmums RanMarine ir izvietojis vairākus 157 cm platus ūdens dronus WasteSharks, kas uztver atkritumus un nogādā tos atpakaļ uz sauszemes. Saskaņā ar RanMarine Technology datiem dronos var ievietot 160 litrus atkritumu, peldošus augus un aļģes.
Galapagu salās atrasts par izzudušu uzskatītais milzu bruņurupucis
Tika uzskatīts, ka šī suga ir izmirusi vairāk nekā pirms simts gadiem, tās vienīgais zināmais īpatnis tika atrasts 1906. gadā. Bruņurupuča mātīte tika atrasta 2019. gadā Fernandīnas salā Galapagu arhipelāgā.
Lēvenes pilsētas vadība liedz centrā iebraukt automašīnām
2020. gadā Lēvena (Beļģija) tika pasludināta par Eiropas inovāciju galvaspilsētu. Tā gudri ieguldīja €1 milj, cenšoties līdz 2050. gadam kļūt oglekļa neitrāla.
Lēvena ir kļuvusi par riteņbraucēju paradīzi, un automašīnas no tās ielām ir daļēji pazudušas. Tā ir vienīgā pilsēta Beļģijā, kur velosipēdi ir ieteicamākais transporta veids. Pateicoties labam zaļās mobilitātes plānam, velosipēdu skaits ir pieaudzis par 40%.
Skotijas ciemata iedzīvotāji iegādājās dabas rezervātu – tagad viņi vāc līdzekļus, lai tā platību dubultotu
Langholmā, pie Skotijas-Anglijas robežas, vietējā kopiena pērn savāca €4,5 milj. Viņi vēlējās iegādāties 2100 ha zemes no viena no lielākajiem zemes īpašniekiem Apvienotajā Karalistē. Ciema iedzīvotājiem tas izdevās.
Apvienotajā Karalistē tiek būvēta pasaulē lielākā vertikālā ferma, tās izmērs ir 96 tenisa kortu lielumā
Apvienotā Karaliste ir lielā mērā atkarīga no importētas pārtikas – īpaši tas attiecas uz augļiem un dārzeņiem. Gandrīz pusi no valstī izlietotās pārtikas ieved no ārzemēm. Kāds uzņēmums cer atrisināt šo problēmu, Linkolnšīrā (Lincolnshire) būvējot pasaulē lielāko vertikālo fermu. To plānots atvērt šā gada rudenī.
Uzņēmēji cer, ka inovatīvais risinājums būs ar mazāku ietekmi uz vidi nekā tradicionālā lauksaimniecība un ļaus audzēt noteiktas kultūras 365 dienas gadā. Iespējams, Ziemassvētkos redzēsim Lielbritānijā audzētas zemenes. (...)
Izmantota Franka Horvata fotogrāfija