Līdz šim nepieredzēti meža ugunsgrēku postījumi Eiropā

Nikolaj Nielsen, EU Observer | 18.08.2022

Ugunsgrēku postījumi Eiropā, kā liecina prognozes, sasniegs līdz šim nepieredzētus apmērus kopš 2006. gada, kad tika sākta to uzskaite. Saskaņā ar Eiropas Meža ugunsgrēku informācijas sistēmas (Effis) datiem no gada sākuma līdz 13. augustam ir izdeguši aptuveni 660 000 hektāru zemes. Šis skaitlis ir par 56% lielāks salīdzinājumā ar iepriekšējiem datiem, kas tika fiksēti tādā pašā laika posmā 2017. gadā, kad izdega 420 913 hektāri.

Tendences liecina, ka līdz gada beigām kopumā ugunsgrēki varētu iznīcināt vairāk nekā miljons hektāru meža. 2017. gadā attiecīgi – 988 087. 14. augustā Effis tviterī paziņoja, ka "situācija visā Eiropā uzlabojas". Joprojām gan norādot uz "ļoti lielu bīstamību" dažos Spānijas reģionos, tostarp Andalūzijā, Aragonā un Katalonijā.

"Ārkārtēja bīstamība" joprojām tiek prognozēta Beļģijas, Francijas, Vācijas, Portugāles, Spānijas un Apvienotās Karalistes teritorijās.

Vissmagāk, kā minēts, meža ugunsgrēki skāruši Spāniju, kas iepriekšējās nedēļas beigās evakuēja aptuveni 1500 cilvēku no pilsētām valsts ziemeļaustrumos.
Izmantota Ricardo Faria fotogrāfija

Līdz šim nepieredzēti meža ugunsgrēku postījumi Eiropā

Pievienot komentāru