Latvijā ir ap 50 lāču; lielākā daļa uzturas Ziemeļvidzemē

Gunta Matisone, Latvijas Radio | 27.05.2021

Staicele tiek dēvēta par stārķu pilsētu, bet, kā tagad joko staicelieši, nu būs arī lāču pilsēta. Šajā apkaimē, kā pastāstīja staicelietis, mednieks Mārtiņš Strokšs, lāči tiešām nav retums:

"Mums tas nav pārsteigums, ja tur kāds redz vai kādam tur kameras pie barotavām. Tā jau ir tāda ikdienišķa parādība, nu, ir diezgan. Man personīgi pie tās barotavas, nu, trīs nāk noteikti."

Arī pašam Mārtiņam, dodoties mednieka gaitās, ir nācies satikties ar lāci aptuveni četras reizes.

"Bija tā, ka gāju medībās un dzirdēju, ka auzās ēd, nu, ka cūka ēd. Es redzu, ka viņai mugura spīd, nu, es tur eju, jo man tas tornis tur tuvu pie tā lauka ir, es klusām novelku zābakus un lienu augšā tajā tornī. Kad es uzlienu tajā tornī, es saprotu, ka tur nevis cūka ēd, bet Vinnijs. Vinnijs ir apgūlies zemē, viņš slinks ir, viņš nestaigā pa tīrumu, bet viņš noguļas un cik ar ķepām sev var piegrābt klāt, tik viņš ēd. Viņš noēd tādu pleķi un tad ceļas, un iet citur. Bet tad viņš mani saoda un pienāca vēl tuvāk, kādi metri 7–8, piecēlās kājās. Tad es viņam uzbļāvu, un viņš aizbēga, bet viņš aizbēga tieši tur, kur man mašīna stāv, tad es zvanīju tētim, lai brauc man pakaļ," satikšanos atcerējās Mārtiņš.

Latvijā ir ap 50 lāču; lielākā daļa uzturas Ziemeļvidzemē

Pievienot komentāru