Izcirtīsim 2000 hektārus, atjaunosim 6000 hektārus meža!

Elmārs Barkāns, jauns.lv | 05.02.2020

Nav ko slēpt, arī Kokrūpniecības federācija ir iniciators šiem grozījumiem. Mēs koku ciršanas noteikumus vēlamies pielīdzināt Igaunijas līmenim, un, ja runājam par priedi, mums šis pieļaujamais diametrs ir pat drusku lielāks.

Pašlaik kokus ir atļauts cirst pēc diametra, bet meža atjaunošanas noteikumi ir vispārīgi – vienalga vai tu esi cirtis pēc vecuma, vai diametra. Ir vienalga, kā tu atjauno mežu – stādot vai to ļaujot darīt mātei dabai, tā ir tava brīva izvēle.

Savukārt mēs piedāvājam: ja tu esi cirtis pēc diametra, tad tev mežs obligāti jāatjauno ar augstvērtīgu stādmateriālu. Tas nozīmē, ka tev būs jāveic aptuveni 1000 eiro papildu investīcijas uz vienu hektāru, ja esi izvēlējies cirst pēc diametra.

Šajā gadījumā mēs, manuprāt, iegūsim ļoti labu risinājumu. Mūsu prognozes liecina, ka vidējā termiņā mēs ciršanas apjomu palielināsim par apmēram 2000 hektāriem gadā, bet pretī katru gadu dabūsim 6000 hektāru atjaunota, augstvērtīga meža. Domāju, ka šis ir ļoti izdevīgs risinājums gan Latvijas tautsaimniecībai, gan Latvijas mežiem kopumā.

Izcirtīsim 2000 hektārus, atjaunosim 6000 hektārus meža!

Pievienot komentāru