Igauniju nopietni ieinteresējis tilts pār Salacu Salacgrīvā

ERR | 23.08.2023

Lai gan Igaunijas iestādes līdz šim nav konstatējušas daudz problēmu saistībā ar Via Baltica (E67) trases caurlaidību, nesen problēmas radījušais tilts Salacgrīvā ir licis Igaunijas Transporta pārvaldei sazināties ar Latvijas kolēģiem.

“Līdz šim no transporta uzņēmumiem neesam dzirdējuši par caurlaides problēmām Via Baltica maršrutā (kas savieno Tallinu ar Varšavu, šķērsojot Latviju un Lietuvu, redakcijas piezīme). Satiksmes pārvalde ir lūgusi Latvijas kolēģus sniegt plašāku informāciju,” sacīja Jūlija Bergšteina, Igaunijas Klimata ministrijas Autoceļu dienesta vadītāja.

Viņa skaidroja, ka Igaunijas transporta aģentūra cieši sadarbojas ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem, izmantojot kopīgo nevalstisko organizāciju Baltijas Ceļu alianse.

Tilts pār Salacas upi Salacgrīvā, kas atrodas Via Baltica maršrutā, jau gadiem ilgi nav ticis atjaunots, un kopš 2023. gada sākuma transportlīdzekļi to var šķērsot tikai vienā virzienā, lai izvairītos no novecojušās konstrukcijas pārslodzes.

Latvijas plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka lieli sastrēgumi var veidoties ap svētku dienām, jo īpaši vasarā, kad papildus intensīvai kravas automašīnu satiksmei strauji pieaug arī personisko transportlīdzekļu skaits.

Latvijas sabiedriskā raidorganizācija LSM jūnija beigās rakstīja par transportlīdzekļu rindām, kas gaida, lai šķērsotu tiltu vasaras brīvdienās.

Sešus kilometrus gara rinda automašīnu, kas gaidīja, lai šķērsotu tiltu, acīmredzot, izveidojās kādā nedēļas nogalē augusta sākumā, kad tūkstošiem latviešu un lietuviešu bija ceļā uz grupas Weeknd koncertu Tallinā.

Tilts ilgus gadus nav atjaunots, jo Limbažu novada pašvaldība, kurai tas pieder, nav spējusi rast nepieciešamos līdzekļus, Latvijas Satiksmes ministrija ir atteikusies pārņemt tiltu savā īpašumā, skaidro novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs.

“Mēs vairākkārt esam lūguši ministriju pārņemt tiltu savā īpašumā, bet tā līdz šim ir atteikusies. Ir jāsaprot, ka šim tiltam ir starptautiska nozīme un tas ir daļa no TEN-T transporta tīkla. Vietējā sabiedrība, protams, cieš, bet mēs zinām, ka tilts kalpo arī starptautiskajam transportam – gan militārajam, gan civilajam,” atzīmēja D. Straubergs.

Latvija cer iegūt līdzekļus tilta atjaunošanai no ES militārās mobilitātes fonda, sacīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Ligita Austrupe.

Limbažu pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs skaidroja, ka konkurss būtu jāizsludina ļoti steidzami, lai būvniecību varētu sākt vēl šogad. Tiek lēsts, ka darbi varētu ilgt pusotru gadu. Taču vispirms ir jāatrisina jautājums par finansējumu.

https://news.err.ee/1609066355/estonia-to-ask-latvia-about-salacgriva-bridge

Pievienot komentāru