ESAF students Intars Bušinskis gribētu izveidot lielāko strausu audzētavu Latvijā

llu.lv | 02.04.2020

LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) profesionālā bakalaura studiju programmas "Komercdarbība un uzņēmuma vadība" students Intars Bušinskis no Saldus novada Zirņiem vienmēr zinājis, ka grib kaut ko savu. Pēc viesošanās lielākajā strausu audzētavā Latvijā viņš sapratis, ka audzēs strausus. Pērn viņš iegādājās pirmos 11 putnus, šogad – vēl veselu ģimeni, no kuras jau var sākt gaidīt olas. Intars vēlas arī attīstīt tūrismu, interesentiem rādot ne tikai strausus, bet arī opja dāvātos fazānus un izveidoto kino, kā arī foto ekspozīciju. Pērn tā novērtēta ar Kurzemes tūrisma gada balvu "Lielais Jēkabs". Savukārt vecāku saimniecība "Ziķi", kur Intars spēris pirmos soļus tuvāk sapņa īstenošanai, var lepoties ar Saldus novada gada lauksaimnieka titulu. Papildus studijām Intars darbojas LLU Lielisko līgas komandā.

Kā tavs ceļš atveda uz Jelgavu un LLU?

LLU Lauksaimniecības fakultātē mācījusies tēta māsa. Brālis arī pabeidzis "agronomus", strādā vecāku saimniecībā. Šķita, ka Jelgava ir pa ceļam uz Rīgu un šeit ir izdevīgāka dzīvošana.

Kāpēc izvēlējies studijas tieši ESAF?

Vienmēr esmu gribējis veidot kaut ko savu. Sākumā domāju studēt pārtikas tehnoloģiju, jo vecākiem ir saimniecība, kur tiek iegūts piens, āboli, graudi, un ražot produkciju no tiem. Biju pieteicies, tiku "budžetā", taču nobijos no ķīmijas. Tad LLU piedāvājumā atradu programmu "Komercdarbība un uzņēmuma vadība" un izlēmu par labu tai.

ESAF students Intars Bušinskis gribētu izveidot lielāko strausu audzētavu Latvijā

Pievienot komentāru