“Stiga RM” no skandināvu īpašniekiem iegādājas 505 ha Latvijas meža

Stiga RM | 12.04.2023

Pirmssvētku nedēļā noslēdzies darījums, kura rezultātā viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” iegādājās 505 hektārus Latvijas meža zemes Zemgales un Kurzemes reģionā par kopējo summu 4,06 miljoni eiro. Konkurencē ar ārvalstu un pašmāju investoriem “Stiga RM” iegādājās meža platības, kas iepriekš piederēja somu investoru pārvaldītam uzņēmumam.

Šāda veida darījums Latvijas mežsaimniecības nozarē uzskatāms par nozīmīgu notikumu: izsole, kurā pašmāju uzņēmums nopērk skandināvu investoru agrāk iegādāto Latvijas mežu, ir retums. Turklāt līdz šim apjomīgāki meža īpašumu portfeļi tika pārdoti aptaujas veidā, personīgi uzrunājot tirgū zināmu fondu vai lielu uzņēmumu pārstāvjus. Taču šoreiz atvērtās izsoles formāts ļāva piedalīties ikvienam nopietnam interesentam un godīgā konkurencē cīnīties par apjomīgā īpašuma portfeļa iegādi, tādējādi nodrošinot caurspīdīgu darījuma norisi.

“Stiga RM ir vietējā kapitāla uzņēmums, un lepnums par mūsu zemi caurstrāvo arī ikdienas darbību un izaugsmes mērķus – mēs piedalījāmies izsolē, jo vēlamies, lai Latvijas zeme paliek latviešu īpašniekiem, kuri audzēs īpašuma apjomu un vairos tā vērtību. Arī turpmāk piedalīsimies meža platību izsolēs, cenšoties apsteigt ārvalstu investorus un šos īpašumus iegādāties pirmie,” uzsver “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš.

Izsolē dalību kopumā ņēma vairāk nekā 10 solītāji, bet aktīvā solīšanā piedalījās četri kandidāti. Izsolei bija netradicionāls formāts, jo sākuma summa nebija pašu meža īpašnieku noteikta – katrs no pretendentiem vispirms novērtēja īpašumu un pieteikumā iesniedza sākotnējo summu, par kuru gatavs iegādāties mežu. Rezultātā 505 ha īpašuma sākotnējā cena tika noteikta 3,7 miljoni eiro.

Līdz ar iegādes darījuma pabeigšanu “Stiga RM” īpašumā šobrīd ir vairāk nekā 10 100 hektāru platība, no kuras lielākā daļa ir meža zemes.

Pievienot komentāru