"Škoda" jaunos elektrovilcienu sastāvus sola piegādāt līdz 2023. gada beigām

LETA | 24.02.2022

Vilcienu ražotājs "Škoda vagonka" apņēmies visus 32 elektrovilcienu sastāvus AS "Pasažieru vilciens" piegādāt līdz nākamā gada beigām, trešdien žurnālistiem sacīja uzņēmuma vadītājs Martins Bednarzs.

"Sākot no maija mēs piegādāsim vilcienu sastāvus tā, lai jau vasarā tos varētu sākt lietot pasažieri," teica M. Bednarzs.

"Škoda Vagonka" mātessabiedrības "Škoda Transportation" vadītājs Didjē Feglers norādīja, ka Covid-19 pandēmija kopumā ir ietekmējusi uzņēmuma darbību, piemēram, saistībā ar darbinieku slimošanu, kā arī piegādes ķēdēm. Tomēr šie faktori nav pietiekami, lai ievērojami kavētu iepriekš paredzētos piegādes termiņus.

Feglers atklāja, ka pirmo vilcienu testēšanai Latvijā varētu nodot martā vai aprīlī.

"Mēs darīsim visu, ko varēsim, lai iekļautos kalendāra termiņos. "Škoda" iesaistīs jaunus resursus un jaunas kapacitātes - jebko, kas nepieciešams pandēmijas ietekmes gadījumā vai citu iemeslu dēļ," pauda kompānijas vadītājs.

Viņš vienlaikus arī atzīmēja, ka inflācija neietekmēs pasūtīto vilcienu cenu - tie tiks piegādāti par līgumā iepriekš parakstīto summu, un papildu izmaksas būs "Škoda" puses problēma.

"Škoda" jaunos elektrovilcienu sastāvus sola piegādāt līdz 2023. gada beigām

Pievienot komentāru