“Rīgas Mežos” izvietota moderna video novērošanas sistēma

Rīgas Meži | 17.02.2022

...lai mazinātu atkritumu izmešanu un iespējamos postījumus.

Lai “Rīgas Mežu” apsaimniekotajās platībās samazinātu nelegālo atkritumu izgāšanu, novērstu dabas piesārņošanu un vides postīšanu, uzņēmuma teritorijā izvietota jauna un moderna “STROPS Technologies” video novērošanas sistēma.

Atšķirībā no esošajiem vairākiem desmitiem video novērošanas kameru, kas arī labi pilda savas funkcijas, jaunajai sistēmai ir vairākas priekšrocības. Proti, tā darbojas tiešsaistē, ir savienota ar apsardzes sistēmu (pulti), spēj reaģēt uz signālu (kustību), saglabā ierakstus arhīvā un tai ir citas tehnoloģiskās priekšrocības. Rezultātā tiek nodrošināta atbildīgā dienesta operatīva ierašanās notikuma vietā, tūlītēja vainīgo personu (to transportlīdzekļu) konstatēšana un arī vainīgo personu aizturēšana.

“Jaunā sistēma vispirms tiek izmēģināta Rīgā, jo tieši galvaspilsēta un tās pievārte ir nelegālo piesārņotāju iecienītākās vietas. Atkritumi mūsu teritorijās kopumā ir liela problēma. Mežos tiek izgāzti gan sadzīves, lielgabarīta atkritumi un transportlīdzekļu riepas, gan bīstamie atkritumi, piemēram, šīferis,” norāda “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Video novērošanas sistēma nodrošinās, ka nelegālo piesārņotāju konstatēšana būs vēl operatīvāka. Novērošanas sistēma uzstādīta atbilstoši personas datu un privātuma aizsardzības principiem, t.sk. “Rīgas Mežu” teritorijās izvietotas informatīvas zīmes, ka tiek veikta video novērošana.

Lai mazinātu nelegālo atkritumu izgāšanu, uzņēmums strādā trijos virzienos: kontrole (kameras un barjeras uz mežos iebraucamajiem ceļiem), sadarbība ar atbildīgajām institūcijām, pašvaldībām, kā arī sabiedrības informēšana. “Rīgas Meži” atgādina: “Ko mežā ienes, to no meža iznes!”

2021.gadā uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās savāktas teju 1500 tonnas un vairāk nekā 1000 m3 dažādu atkritumu, kā arī teju 30 tonnas riepu. Salīdzinot ar 2020.gadu, atkritumu apjoms mežos un parkos palielinājies par teju vienu trešdaļu; tāpat pieaug dažādi postījumi, īpaši parkos gada siltākajos mēnešos.

“Rīgas Meži” teritorijās bez jaunās sistēmas darbojas vairāki desmiti parastās video novērošanas kameras. To atrašanās vietas tiek regulāri mainītas un nodrošina rezultātu (pērnā gada beigās kamera fiksēja vīrieti, kas mežā izmeta atkritumu maisu: https://bit.ly/3gHzY2k; informācija nodota policijai).

Nelegālie atkritumi ik gadu rada gan uzņēmumam un rīdziniekiem vairākos desmitos tūkstošu eiro mērāmu finansiālu slogu, to savākšana ir cilvēku un laika resursu ietilpīgs pasākums, gan atkritumi ir nopietns kaitējums dabai. Tādēļ “Rīgas Meži” ir pateicīgi ikvienam par iesaisti, lai teritorijas būtu tīras. Ilglaicīga sadarbība izveidojusies ar Zemessardzi saistībā ar bīstamo atkritumu savākšanu.

Video novērošanas sistēmas pakalpojumu “Rīgas Mežiem” sniedz drošības kompānija “GRIFS AG”, kas savā darbībā tiecas pielietot videi un cilvēkiem draudzīgas tehnoloģijas, kā arī taupīt dabas resursus un samazināt piesārņojumu.

Pievienot komentāru