“Latvijas valsts mežiem” jauni darbības virzieni – zemes dzīļu apguve un koksnes šķiedras ieguves izpēte

Ritums Rozenbergs, nra.lv | 29.08.2022

A/s “Latvijas valsts meži” (LVM), iesaistot zinātniekus, pēta, kā lietderīgi izmantot koksnes resursus, uzņēmums aicina iedzīvotājus pārdot savus mežus “Latvijas valsts mežiem”, atgādina, ka atcelta Pokaiņu meža apmeklējuma maksa – par šīm un citām tēmām LVM valdes loceklis Jānis Lapiņš intervijā “Neatkarīgajai”.

Izmantojot kopuzņēmuma “Latvijas vēja parki” nodibināšanu, vēlējāmies detalizētāk jūs iztaujāt par LVM turpmākās darbības stratēģiju, topošajiem un plānotajiem projektiem gan mežu apsaimniekošanas, gan koksnes ieguves jomā, arī par iesākto tradīciju dabas parku un citu tūrisma objektu veidošanā. Jums šis ir trešais gads LVM valdē, kas sakritis ar tiešām izaicinošu posmu - Covid-19 pandēmija, ģeopolitiskie satricinājumi, kas izraisījuši energo un koksnes resursu cenu “lēcienu”, tomēr šajā laikā tapis vērienīgs projekts “Latvijas vēja parki”. Cik būtisks LVM ir šāds kopuzņēmums ar “Latvenergo”?

Mums tas nozīmē ieiešanu jaunā tirgū, tā ir mūsu redzesloka un mūsu biznesa paplašināšana. “Latvijas valsts mežiem” šī būs pirmā pieredze, un man personīgi tas bija liels izaicinājums uzņemties un vadīt no LVM puses iesaistīšanos kopuzņēmuma veidošanā. Šis ir valstiski ļoti nozīmīgs projekts - divu valsts vērtīgāko uzņēmumu sinerģija kopēju nacionālo interešu vārdā. Papildus tam vēlos piebilst, ka LVM ne tikai dibina kopuzņēmumu, bet arī strādā pie risinājumiem zemes pieejamībai vēja parku attīstībai. Citu vēja parku attīstītāju projektos gan LVM neplāno investēt, taču nodrošināsim korektu izsoļu procesu un noslēgto līgumu administrēšanu. (...)

 

“Latvijas valsts mežiem” jauni darbības virzieni – zemes dzīļu apguve un koksnes šķiedras ieguves izpēte

Pievienot komentāru