Zinātniece atvaļinās, kritizējot "klimata zinātnes" muļķīgumu

eenews.net | 01.04.2020

Līdzīgi kā citi klimata zinātnieki, arī Džudita Karija uzskata, ka cilvēki ar savu darbību silda planētu. Savulaik Džordža V. Buša prezidentūras gados viņa bija viena no karstākajām šo uzskatu paudējām un aizstāvēm. Viņa bija viena no pirmajām, kas saistīja globālo sasilšanu ar viesuļvētrām, 2006. gadā publiskojot nozīmīgu pētījumu. Bet - viņas uzskatu galvenā atšķirība no vairākuma uzskatiem ir jautājumā: cik liela ir cilvēku tiešā ietekme zemeslodes temperatūras paaugstināšanā. 

Viņa savulaik izsmēja "klimata trauksmes cēlējus", kas uzskatīja, ka "cilvēce ir aprijusi visu fosilo kurināmo". Tviterblogā viņa kritizēja vienu otru zinātnieku, tostarp klimatologu Maiklu Mannu un klimata vēsturnieci Naomi Oreskesu, kas bija skaļākās un ievērojamākās klimata aktivitāšu organizatoru "balsis". Džudita Karija uzstājās arī ASV Kongresā. Starp citu, Kongresa demokrātu grupa, nebūdama mierā ar D. Karijas secinājumiem, izmeklēja viņas finansējuma avotus.

zemeunvalsts.lv komentārs:

Runājot par bieži piesaukto demokrātiju, arī Latvijā nereti atskan balsis: "Un kas to vai citu finansē?" (runājot par rakstiem, uzskatiem, pārdomām), tā parādot īpatnu domāšanas stilu. Notikumus nevar un nevajag vispārināt, bet, ja kāds domā, ka 21. gadsimtā uzskati ir tikai apmaksājami un pērkami, varbūt ir nepieciešams sākt ar šādas domas paudēja pieredzes revīziju, ja tāda nepieciešama vispār. Ja cilvēks uzskata vai pieņem tikai naudas-uzskatu attiecības (es mamaksāju - tu uzskati), droši vien viņam ir iepriekšēja pieredze, ar ko vajadzētu sākt. 

Zinātniece atvaļinās, kritizējot "klimata zinātnes" muļķīgumu

Pievienot komentāru