Zemgalē grib nojaukt Baltijā senāko koka muižas ēku

Viesturs Radovics, delfi.lv | 27.01.2021

“Būve bez subjekta” – tā Zemesgrāmatā ir ierakstīta Bērvircavas muižas kungu ēka, kas atrodas Jelgavas novada Sesavas pagastā. Ēkas izpēte liecina, ka muiža ir celta 1698. gadā un, iespējams, ir senākā šāda koka celtne Baltijā. Patlaban muižas ēka ir ļoti sliktā stāvoklī, un Jelgavas novada pašvaldība vēlas to nojaukt.

Bērvircavas muižas aizsākumi meklējami 15. gadsimtā, kad šī zeme nonāca fon Hovenu dzimtas īpašumā kā Vircavas muiža. Savukārt 19. gadsimtā Bērvircavas muižu iegādājās fon Bēru dzimta – baronese Agnese fon Bēra un barons Rihards fon Bērs. Šajā laikā Vircavas muiža ieguva Bērvircavas vārdu. Vēl 1900. gadā muiža piederēja Bēru dzimtai, bet 1912. gadā to nopirka Osvalds Tīlenbahs.

Zemgalē grib nojaukt Baltijā senāko koka muižas ēku   Dalīties Facebook

Komentāri

Johnny English
Te nu bija bagātie zemgalieši, izrādās prasti migranti, kam visu vajag uzreiz un bez jebkādas pēctecības. Viņu radīto aizslaucīs jau to dzīves laikā.
Aigars
es atjaunoju kultūrvēsturiskas ēkas.varu šo ēku izjaukt un uzstādīt citviet uz jauniem pamatiem. Ja piedāvājums neinteresē, saglabājiet un lieciet noliktavā liela izmēra pārseguma siju brusu materialus, noderēs citviet atjaunojot ēkas, varēsit pārdot otreizējā tirgū vai ari paši pārdodiet saglabāto vērtību: veci buvmateriali.

Pievienot komentāru