Vizuāli nekopts, bet drošs

Gaitis Grūtups, zz.lv | 11.03.2021

Lai gan uz noliktavas sienas Sliežu ielas galā nemainīgi stāv pelēka plāksne “Pa sliežu ceļiem staigāt stingri aizliegts”, tas nav būtiski ietekmējis gājēju plūsmu pa dzelzceļa tiltu pāri Lielupei. 
Norobežotais gājēju ceļš uz dzelzceļa tilta ir nedaudz platāks par metru, divi pretī nākoši cilvēki uz tā tik tikko var izmainīties. Lielākoties tiltu izmanto depo rajona iedzīvotāji. Taču “Ziņas” šajā gājēju pārejā ir novērojušas gan velokurjeru – picu vedēju –, gan arī nesteidzīgus pastaigu mīļotājus. 2021. gada nogalē līdzšinējiem tilta šķērsotājiem varētu pievienoties arī tie, kuri no Pārlielupes ies uz pilsētas jauno tirgu, kas tiek būvēts Sporta ielā 2B un Zemgales prospektā 19A. 
Lielupi Jelgavā šķērso divi blakus esoši tilti. Gājēju satiksmei daļēji atvēlēts tas, uz kura ir tikai viens sliežu ceļš un pa kuru vilcieni brauc reti. Tilts arī ilgāku laiku nav bijis krāsots. Pa otru dzelzceļa tiltu, uz kura ir divi sliežu ceļi un kas atrodas metrus 25 lejpus pirmā tilta, notiek visai intensīva vilcienu satiksme. Tas vakaros tiek izgaismots, uz tā gājējiem nav norobežotas ietves. 

Pievienot komentāru