Vētrā visvairāk cietuši meži Zemgalē

Valsts meža dienests | 08.08.2023

7. augusta krusas un vēja bojājumos visvairāk ir cietusi Zemgales virsmežniecības teritorija. Samērā lieli postījumi konstatēti arī Vidzemes reģionā, kur plosījās spēcīgs vējš ar lietu. Joprojām notiek mežaudžu bojājumu apzināšana visā Latvijas teritorijā, ko traucē ar kokiem aizgāztie ceļi.

Informē Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītājs Andis Purs: “Īpaši spēcīga vētra un krusa bija Dobeles novadā – Tērvetē, Bukaišos, Augstkalnē, Gardenē, Jelgavas novada Vilces pagastā. Patlaban apzinātais mežaudžu postījumu apmērs ir aptuveni 1000 ha, bet, iespējams, tas varētu būt vēl lielāks. Joprojām notiek postījumu apzināšana, darbu apgrūtina pārvietošanās pa teritoriju, jo ceļi ir aizgāzti un nav vēl atbrīvoti no lauztajiem un gāztajiem kokiem.”

Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā konstatēti postījumi Druvienā, Rankā, Tirzā, Lizumā a/s “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajās teritorijās izgāztas un lauztas priedes, izpostīti Lizuma kapi, Launkalnē cietuši “Meža pētīšanas stacijas” meži. Ir postījumi arī Variņu pusē.

https://www.vmd.gov.lv/lv/jaunums/vetra-visvairak-cietusi-zemgales-mezi

Pievienot komentāru