Vandzenē atklās "Latvijas valsts mežu" atjaunoto Pētera Čevera Nacionālo partizānu bunkuru

Zemkopības ministrija | 06.08.2021

Šodien, 6. augustā, plkst. 11 Vandzenē tiks atklāts a/s “Latvijas valsts meži” (LVM) atjaunotais Pētera Čevera Nacionālo partizānu bunkurs.

Pētera Čevera Nacionālo partizānu atjaunoto bunkuru atklās zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un LVM valdes loceklis Edvīns Zakovics, vēsturnieks Jānis Vasiļevskis un Saeimas deputāte Ilze Indriksone. 

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: 
“Mūsdienās īpaši ir svarīgi pievērst uzmanību ne vien nākotnei, valsts attīstībai un pasaules tendencēm, bet arī saglabāt un sargāt mūsu vēsturisko mantojumu. Vēsturisku objektu atjaunošana ir veids, kā mēs varam atcerēties, pieminēt un arī mācīt mūsu bērnus, nākamās paaudzes par pagātnes notikumiem un to nozīmi. Tādēļ, īstenojot bunkura atjaunošanas darbus, bija būtiski veidot ne vien iespējami ilgstāvošu būvi, bet arī saglabāt bunkura autentiskumu – to izdevies paveikt, veidojot konstrukcijas no betona, savukārt apdari izveidojot no apaļkoka pusbaļķiem.”

Ivars Zorgenfreijs no Nacionālā partizānu apvienības klātesošajiem pastāstīs, kā radās ideja par Pētera Čevera bunkura atjaunošanu, bet LVM pārstāvji informēs, kā tika īstenota ideja par bunkura atjaunošanu. Pasākumā piedalīsies arī Talsu novada Domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone.

Vandzenē atklās "Latvijas valsts mežu" atjaunoto Pētera Čevera Nacionālo partizānu bunkuru

Pievienot komentāru