Teiču dabas rezervātā sāk apkarot latvāņus

Dabas aizsardzības pārvalde | 19.08.2021

Lai būtiski mazinātu invazīvās sugas Sosnovska latvānis izplatību Teiču dabas rezervātā, Dabas aizsardzības pārvalde 9 ha platībā Islienes upes krastos, Pulceņu pļavās un Ozolsalā ir uzsākusi to ierobežošanu ar herbicīdu maisījumu.

Latvāņu apkarošanai izmantots SIA “Integrētā audzēšanas skola” izstrādātais selektīvo herbicīdu maisījums, kas sastāv no   Accurate 200 WG un Nuance 75 WG, un virsmas aktīvās vielas Kontakts 100ml/ha. Praksē ir pierādīts, ka šī latvāņu iznīcināšanas metode uz latvāņiem iedarbojas ļoti veiksmīgi, turklāt neietekmē pārējo veģetāciju un neapdraud bioloģisko daudzveidību apstrādātajā teritorijā. Pēc selektīvā herbicīda izmantošanas latvāņi kļuva dzelteni, ziedkopas un sēklas neizveidojās. Tiem latvāņiem, kurus neskāra selektīvais herbicīdu maisījums, ir veikta ziedu čemuru nociršana.

Lai latvāņu ierobežošana būtu maksimāli iedarbīga un nākošajā veģetācijas sezonā būtiski  samazinātu latvāņu skaitu, jau septembra sākumā  plānots vēlreiz veikt latvāņu apstrādi šajā pašā 9 ha lielajā platībā, izmantojot iepriekš pieminēto  selektīvo herbicīdu maisījumu.

Teiču dabas rezervātā sāk apkarot latvāņus

Pievienot komentāru