Šūpuļzirdziņam 50

Latvijas Finieris, Troja | 30.11.2022
Šogad aprit 50 gadi, kopš Latvijā ražo bērza saplākšņa šūpuļzirdziņus. Teju katram no mums ir bērnības atmiņas, kas saistās ar šo izturīgo rotaļlietu, ko daudzi saņēmuši mantojumā no brāļiem, māsām vai pat no iepriekšējās paaudzes. Ar dzīves skrambām vai bez, bet šūpuļzirdziņš ir mīļš visiem, tāpēc aicinām ikvienu uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpu, kur līdz 31. janvārim būs apskatāma šūpuļzirdziņam veltītā bērnu zīmējumu izstāde “Stāsti, zīmējumi, pasakas”.
Šobrīd no “Latvijas Finierī” ražotā saplākšņa šūpuļzirdziņi top uzņēmumā “Troja”, lai vēlāk ienāktu neskaitāmās ģimenēs Latvijā un ārpus tās, radot jaunas, siltas atmiņas.

SIA “Troja” ražotais Šūpuļzirdziņš ir izšūpojis vairākas Latvijas paaudzes, aizceļojis pasaulē un joprojām aktuāls mūsdienu bērniem. SIA “Troja” 50 gadu laikā izgatavoti vairāk nekā miljons šo rotaļlietu, un laika gaitā klasiskajam Šūpuļzirdziņa dizainam pievienoti arī jauni – Ojārs,  Zadigs, Ludvigs, Ponijs un Riksis.  Lai Šūpuļzirdziņš būtu ērtāk pieejamāks ikvienam jaunajam vecākam un vecvecākam, kuriem rotaļlieta arī pašiem saistās ar bērnības atmiņām, izveidots interneta veikals www.supulzirdzins.lv.

Pievienot komentāru