Rēķinos ar trauksmainām vecumdienām

Māris Zanders, satori.lv | 01.11.2021

Kopumā situācija mazliet atgādina kādu oratoru Krievijas impērijas Ceturtajā valsts domē, kurš 1917. gadā saistībā ar visus izmocījušo Pirmo pasaules karu kaismīgi teica: "Kurš ir pret karu? Mēs visi esam pret karu! Bet vispirms tajā jāuzvar!" Savukārt, kā teica lācītis Pūks, no trešās puses, nav godīgi, ka Rietumi spekulē ar "otrās puses" loģiku, lai finansiāli nepalīdzētu pasaules trūcīgākajai daļai uzlabot vides politiku.

Var jau būt, ka Glāzgovā vismaz šajā aspektā tiks panākta kāda saprātīga vienošanās, tomēr iepriekš jau ir bijušas problēmas ar citos klimata tusiņos solītās naudas piešķiršanu.

Visbeidzot neaizmirsīsim arī energoresursu pašreizējo cenu kontekstu. Vieniem fosilo resursu cenu lēciens ir vēl viens apstiprinājums tam, ka, jo ātrāk smazināsim atkarību no šiem resursiem, jo labāk. Savukārt citi situāciju interpretē kā pierādījumu tam, ka "zaļā enerģētika" nenodrošina vajadzīgo piegāžu apjomu un labas cenas, tādēļ ir drošāk turēties pie vecās, labās naftas, dabasgāzes un oglēm.

Rēķinos ar trauksmainām vecumdienām

Pievienot komentāru