Pitonu medības Floridā. Kāpēc?

Mike Miller, Florida Back Roads Travel | 13.08.2023

Birmas pitonu medības Floridā var tikt uzskatītas par cēlu pakalpojumu vietējai sabiedrībai, kā arī par piedzīvojumu. 

Floridas Zivju un savvaļas dzīvnieku aizsardzības un saglabāšanas komisija (Florida Fish and Wildlife Conservation Commission) sadarbojas ar valsts un privātajiem partneriem, lai noķertu un humāni nogalinātu šīs milzīgās čūskas.

Birmas pitonu dzimtene nav Florida. To izcelsme ir Dienvidaustrumu Āzijā, daudzi 70. un 80. gados tika ievesti ASV kā eksotiski lolojumdzīvnieki un pārdoti Maiami zooveikalos. Šie pitoni var izaugt pietiekami lieli, līdz pat 20 pēdu gari. Kad tas noticis, daudzi čūsku īpašnieki tos izlaiž savvaļā.

Pirmais pitons savvaļā Evergleidsā (Everglades), Floridā, tika noķerts 1979. gadā, lielākā daļa ekspertu uzskata, ka tie šai reģionā mitinājās jau krietni pirms tam, bet ne tik lielā skaitā, lai radītu problēmas.

Populāra teorija: 1992. gadā viesuļvētra Endrjū iznīcināja privātu pitonu audzētavu Evergleidsā. Ne visi tai piekrīt, jo, kā izskatās, neviens nezina, kāds bija šīs it kā audzētavas nosaukums un kur tā atradās. Jebkurā gadījumā šķiet, ka kopš viesuļvētras Endrjū pitonu skaits Evergleidsā ir ievērojami pieaudzis.

https://www.florida-backroads-travel.com/python-hunting-trips-in-florida.html

Pievienot komentāru