Par minerālmēslu ziedojumu Pasaules Pārtikas programmai

Ārlietu ministrija | 09.12.2022

Latvija sadarbībā ar Eiropas Komisiju ir atsaukusies Apvienoto Nāciju Organizācijas lūgumam mazināt Krievijas kara Ukrainā radītās negatīvās sekas un palīdzēt risināt pārtikas krīzi Āfrikas un Latīņamerikas valstīs.

Latvija teritorijā atrodas aptuveni 200 000 tonnas Krievijas izcelsmes Eiropas Savienības sankcijām pakļautiem uzņēmumiem piederoši minerālmēsli, kas veido maznozīmīgu daļu no Krievijas ikgadējā globālā minerālmēslu eksporta.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Pārtikas programma ir vienojusies ar minerālmēslu kravu īpašniekiem par ziedojuma veikšanu, un  Ministru kabinets 2022. gada 6. decembrī nolēma atbalstīt šo minerālmēslu ziedošanu Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Pārtikas programmai ar mērķi sniegt atbalstu Āfrikas un Latīņamerikas valstīm.

Latvija konstruktīvi kopā ar ārvalstu partneriem un starptautiskajām organizācijām turpina sniegt atbalstu valstīm, kas cietušas Krievijas kara Ukrainā radītās krīzes dēļ. Pārtikas krīze, minerālmēslu deficīts un enerģētikas izmaksu pieaugums ir Krievijas kara Ukrainā sekas.

Latvija nosoda Krievijas vēmi izmantot tās mākslīgi radīto minerālmēslu deficītu savai dezinformācijas kampaņai, lai mainītu attieksmi pret Krievijas karu Ukrainā.

Par minerālmēslu ziedojumu Pasaules Pārtikas programmai

Pievienot komentāru