Malnavas koledža nodrošinās lauksaimniecības izglītības programmu pēctecību

LLU | 08.07.2021

6. jūlijā, Ministru kabinets (MK) izskatīja un apstiprināja MK rīkojuma projektu "Par Malnavas koledžas reorganizāciju", kura mērķis ir veicināt izglītības programmu attīstību un pēctecību lauksaimniecības jomā, ar 2022. gada 1. janvāri nododot Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) kā aģentūru Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošo Malnavas koledžu.

Koledža no 2022. gada 1. janvāra turpinās pastāvēt kā Latvijas Lauksaimniecības universitātes aģentūra "Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledža".

"Malnavas koledža ar 100 gadus ilgo vēsturisko pieredzi ir viena no senākajām lauksaimniecības skolām Latvijā, kas dažādos laikos spējusi ļoti veiksmīgi saglabāt un attīstīt lauksaimniecības nozares izglītības programmas. LLU ir liels gods, ka turpmāk lielākā un nozīmīgākā šādas specializācijas profesionālās izglītības iestāde Austrumlatvijā būs LLU pārziņā," uzsver LLU rektore Irina Pilvere.

Sarunas par Malnavas koledžas reorganizāciju tika uzsāktas jau 2019. gadā. Pateicoties Zemkopības ministrijas aktīvai iesaistei un izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces centieniem, diskusiju process veiksmīgi noslēdzies ar loģisku iznākumu, tādējādi šodien MK pieņemts lēmums koledžu integrēt vienotā lauksaimniecības izglītības sistēmā.

Malnavas koledža nodrošinās lauksaimniecības izglītības programmu pēctecību

Pievienot komentāru