Līgatnes papīrfabrikai jauns saimnieks

Laura Jansone, ReTV | 22.05.2022

Pērn septembrī sekmīgi noslēdzās kārtējais mēģinājums izsolē pārdot Līgatnes papīrfabrikas vēsturiskās ēkas un iekārtas. Pašlaik notiek teritorijas un ēku sakopšanas darbi. Jaunais īpašnieks šeit iecerējis atdzīvināt papīra ražošanas stāstu, kā arī radīt jaunu dzīvojamo fondu.

Pie plaši atvērtajiem “Līgatnes papīrfabrikas” vārtiem, kur pulcējās teju kā ieradusies tūristu grupa, ReTV komandu sagaida jaunais Līgatnes papīrfabrikas saimnieks Edgars Ricevs. Līdz šim viņš zināms kā telekomunikāciju un IT nozares speciālists. Šobrīd pievērsies zaļam dzīves veidam, tāpēc arī piedāvājums attīstīt Līgatnes papīrfabrikas kompleksu viņam šķitis interesants izaicinājums. “Šis ir pirmais projekts manā mūžā, kad īsti nezinu, kas būs. Vairāk ir stāsts par procesu, kad tas ir solīti pa solītim, nevis skaidrs mērķis, ka es gribu kaut ko attīstīt.”

Draugi jau rosās papīrfabrikas teritorijā. Papīra ražošana šeit nenotiek kopš 2014. gada, un laiks ir darījis savu. Jāattīra teritorija, audzām ēkām jāsalabo jumti, kā arī lietus ūdens notekas caurules. To visu iecerēts paveikt šogad. “Pamatuzdevums ir sakārtot ēkas tā, lai neietekmē dabas apstākļi. To sauc par tādu kā konservāciju. Jānovērš ir dažādas avārijas. Mums bija viens jumts iegruvis virs galvenās elektrosadales. Tas jau ir tapis,” stāsta Edgars Ricevs.

Līgatnes papīrfabrikai jauns saimnieks

Pievienot komentāru