Latvijas pilsētu iedzīvotāji var pieteikties ES fondu atbalstam vecu un neefektīvu apkures iekārtu nomaiņai

VARAM | 31.05.2023

Saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto programmu* ir izsludināts pirmais projektu iesniegumu atlases uzsaukums, paredzot mājsaimniecībām iespēju saņemt Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu pieslēgumu izveidei centralizētām siltumapgādes sistēmām.

Ar programmas palīdzību iecerēts atbalstīt un veicināt veco un neefektīvo apkures iekārtu (biomasas, ogļu un kūdras apkures iekārtu) nomaiņu pilsētās, lai samazinātu to radīto negatīvo ietekmi uz gaisa kvalitāti un sabiedrības veselību. Programmas īstenošanas laikā tiks sniegta iespēja arī atjaunot, pārbūvēt vai izbūvēt apkures sistēmas un uzstādīt saules paneļus.  

Projektu iesniegumu atlases pirmā uzsaukuma projektu iesniegumu pieņemšana par pieslēgumu izveidi centralizētām siltumapgādes sistēmām notiks no 2023. gada 26. maija līdz 2023. gada 25. jūlijam (ieskaitot). Projektu iesniegumu atlasi un līgumu slēgšanu nodrošinās Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA). Plašāka informācija par pieteikumu iesniegšanu pieejama CFLA mājaslapā. Projektu iesniegumu atlases pirmā uzsaukuma ietvaros pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 3 000 000 eiro. Projektam pieejamais ERAF finansējums ir atkarīgs no siltumenerģijas pieprasījuma jaudas, taču nevarēs pārsniegt 4400 eiro uz vienu deklarēto iedzīvotāju īpašumā, kur tiks veikta siltumapgādes uzlabošana.
Lasīt visu rakstu

Pievienot komentāru