Lapsas medī kaķus, lai pabarotu lapsēnus

Kate Šterna, žurnāls "Medības" | 03.07.2022

Medniece Kate Šterna dalās ar interesantu novērojumu pie lapsas alas. Smiltīs ir redzamas daudz mazas pēdiņas, kas liecina, ka alā mītošajai lapsai ir mazuļu bariņš. Un turpat blakus atrodas arī lapsu ģimenes pusdienas.

Ko lapsas ēd?

Katram dzīvniekam ir sava loma un ietekme dabā. Ko lapsa ēd un kā ietekmē dzīvo radību populācijas savas dzīves areālā? Rudā lapsa (Vulpes vulpes) ir tipisks plēsējs, bet tai ir visas tiesības tikt sauktai par visēdāju. Tai der pārtikā itin viss, sākot ar ķirzakām un stirnas mazuļiem un beidzot ar ogām mežā, graudiem tīrumā un zivju atliekām atkritumu konteinerā pilsētas teritorijā.
Pētījumos noskaidrots, ka rudās lapsas ēdienkartē visā tās apdzīvotajā areālā ir 400 vai, iespējams, pat vairāk sugu dzīvnieku, tajā skaitā arī zivis un kukaiņi, un vairāki desmiti augu, ogu, augļu. Protams, tā nesmādēs arī nedzīvu miesu – maitu. Lapsa vispār ir ļoti plastiska suga. To pierāda fakts, ka, populācijai palielinoties, jaunās lapsas apmetas pilsētu nomalēs un ātri vien pielāgojas dzīvei pilsētas vidē. Pat lielo pilsētu centrā lapsas jūtas itin brīvi. (...)

Lapsas medī kaķus, lai pabarotu lapsēnus

Pievienot komentāru