Kādas par "zaļām" dēvētas darbības samazinās CO2 emisiju apjomu? Vai cilvēks un daba sadzīvos?

Victoria Masterson, The European Sting, World Economic Forum | 11.05.2021

Aptaujas rāda: cīņā pret klimata mainību cilvēki izvēlas nepareizas prioritātes. Ļoti daudzi pārspīlēti vērtē ne visai efektīvu "zaļo" pasākumu ietekmi. Savukārt, nenovērtē, piemēram, to cilvēku skaitu, kas spiesti pārvietoties mainīgo klimata apstākļu dēļ.

Ja jūs domājat, ka otrreizējā pārstrāde visam iespējamajam ir labākais veids oglekļa pēdas samazināšanai, padomājiet vēlreiz! Šie procesi ir attiecīgā saraksta lejasgalā.

Mazāk bērnu būs visefektīvākais veids samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas nākotnē. Jā, tas ir un būs efektīvi, bet daudzi to nesaprot un neizprot! Piemēram, maksimāla otrreizējā pārstrāde ietaupīs 0,2 tonnas CO2 gadā. Toties, viens bērns mazāk nākotnē dos 58,6 tonnu CO2 ietaupījuma, ierindojot "šo pasākumu" pirmajā vietā no deviņiem pētījumā aplūkotajiem. Jāpiebilst, ka tikai 11% aptaujāto mazāku bērnu skaitu vērtēja kā efektīvu līdzekli CO2 ierobežošanā. 

Nākamā (otrā) nozīmīgākā iespēja palīdzēt klimatam ir - neiegādāties un neizmantot automašīnu. Tas ietaupīs 2,4 t CO2 gadā. Šo faktu kā nozīmīgu aptaujā minēja 17% respondentu. 

Trešais labākais veids, kā samazināt oglekļa pēdu: izvairīties no tāliem un ilgiem lidojumiem (sešas stundas un vairāk), kas "dos" 1,6 t CO2 gadā. 

Kādas par "zaļām" dēvētas darbības samazinās CO2 emisiju apjomu? Vai cilvēks un daba sadzīvos?

Pievienot komentāru