Jūras ērgļa ligzdošanas sekmes 2021. gadā

Latvijas valsts meži | 15.11.2021

Pārbaudot 113 ligzdošanas teritorijas visā Latvijā, noslēdzies ikgadējais jūras ērgļu monitorings. Monitoringa rezultāti liecina, ka šogad fiksētais jūras ērgļu apdzīvoto ligzdu skaits ir līdz šim lielākais Latvijā.

“Aptuveni 80% Latvijas jūras ērgļa populācijas ligzdo LVM apsaimniekotajos mežos. No šogad pārbaudītajām 113 ligzdošanas teritorijām 98 gadījumos konstatētas apdzīvotas ligzdas. Šis ir lielākais līdz šim zināmais apdzīvoto ligzdu skaits Latvijā,” stāsta LVM vides eksperts Aigars Kalvāns.

Monitoringa gaitā LVM mežos atrastas ligzdas 13 jaunos ligzdošanas iecirkņos un 14 jaunas ligzdas jau zināmos iecirkņos, kur putni nomainījuši ligzdas. Lielākā daļa – 73,5% – no LVM mežos 2021. gadā zināmajām apdzīvotajām ligzdām atradās Latvijas rietumu daļā – Zemgales, Ziemeļkurzemes un Dienvidkurzemes reģionos. Arī lielākā daļa no jaunatrastajiem iecirkņiem (8 no 13) ir izvietojušies rietumu un centrālajā daļā – piecas ligzdas atrastas Dienvidkurzemes reģionā, divas Zemgales un viena – Ziemeļkurzemes reģionā.

Jūras ērgļa ligzdošanas sekmes 2021. gadā

Pievienot komentāru