Jelgavas novadā būvēs vēja elektrostaciju parku

LETA, nra.lv | 29.10.2021

Jelgavas novada dome un arī Jelgavas domes deputāti akceptējuši kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma SIA "Laflora" ieceri Kaigu kūdras purvā Līvbērzes pagastā būvēt vēja elektrostaciju parku.

Jelgavas novada Kaigu purvā 25 gadus saimnieko viens no Latvijas lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem "Laflora", nodarbinot 290 vietējo iedzīvotāju, lai ražotu kūdras substrātus dārzkopībai, mežsaimniecībai un lauksaimniecībai. Kaigu purvā kūdras ieguve noslēgsies tuvākajos gados, tāpēc tiek meklēti citi zemes izmantošanas veidi un iecerēta vēja elektroenerģijas parka izveide.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uldis Ameriks Jelgavas novada domes deputātus par ieceri, kas saistīta ar vēja parka virzību, kā arī Kaigu purva Zaļās industriālās zonas konceptu, informēja augusta beigās. Attiecīgi septembrī, saņemot Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) pozitīvu atzinumu "Par vēja elektrostaciju parka "Laflora" būvniecības Jelgavas novada Līvbērzes pagastā ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu", uzņēmums iesniedza iesniegumu par paredzēto vēja elektrostaciju parka būvniecību.

Jelgavas novadā būvēs vēja elektrostaciju parku

Pievienot komentāru