Igaunija ar Latviju un Lietuvu apspriedīs iespējamo pāreju uz Eiropas standarta dzelzceļa sliežu platumu

Arp Müller, ERR | 04.08.2022

Igaunija vēl tikai precizē savu nostāju par neseno Eiropas Komisijas priekšlikumu visai Eiropai pāriet uz Eiropas standarta dzelzceļa sliežu platumu. Igaunijas lēmums būs atkarīgs arī no Latvijas un Lietuvas nostājas, 3. augustā paziņoja Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas pārstāvis. Visas Baltijas valstis un Somija pašlaik izmanto tā saukto Krievijas dzelzceļa sliežu platumu 1520 milimetri (Somijā – 1524 milimetri). Eiropā visizplatītākais dzelzceļa sliežu platums, ko iesaka Eiropas Komisija, ir Eiropas jeb standarta sliežu platums – 1435 milimetri.

Igaunijas Ekonomikas ministrijas Transporta attīstības un investīciju departamenta direktors Indreks Gailans (Indrek Gailan), uzstājoties Vikerraadio raidījumā "Uudis+", sacīja, ka aiz EK priekšlikuma slēpjas mērķis izolēt Krieviju un Baltkrieviju no Eiropas transporta tīkla (TEN-T), pievienojot tam Ukrainu un Moldovu.

I. Gailans sacīja, ka diskusijas ar Komisiju sāksies šoruden un darbs pie Igaunijas nostājas izstrādes šajā jautājumā ir sākts. Tomēr pirms tam Igaunijai tas jāapspriež arī ar Latviju un Lietuvu. "...jo nebūtu laba ideja attīstīt 1435 milimetru dzelzceļu tikai Igaunijā," teica Indreks Gailans. (...)

Igaunija ar Latviju un Lietuvu apspriedīs iespējamo pāreju uz Eiropas standarta dzelzceļa sliežu platumu

Pievienot komentāru