Atklās atjaunoto Meža fakultāti

LLU Meža fakultāte | 10.12.2021

Piektdien, 10. decembrī, plkst. 10.00 Jelgavā, Akadēmijas ielā 11, atklās atjaunoto Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes ēku, klātesot zemkopības ministram Kasparam Gerhardam, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam, LLU rektorei, akadēmiķei Irinai Pilverei, AS “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētājam Edmundam Beļskim un studējošo pārstāvjiem, informē LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

2021. gada novembrī noslēgušies nozīmīgi energoefektivitātes uzlabošanas darbi LLU Meža fakultātē Jelgavā un tās ēka Akadēmijas ielā ieguvusi jaunu ārējo veidolu. Turklāt tajā 2020. gadā īstenoti arī būtiski studiju vides modernizēšanas darbi, līdz ar to topošajiem meža nozares speciālistiem pieejamas ērtas, modernas un sakārtotas studiju telpas.

Pēc L. Siseņa teiktā, šobrīd īstenotie ēkas atjaunošanas darbi ir apjomīgākie, kādus tā piedzīvojusi kopš uzcelšanas. Atjaunošanas darbi īstenoti, kombinējot dažādus finansējuma avotus, un kopumā fakultātē kopš 2018. gada ieguldīti aptuveni 1,2 miljoni eiro.

“Kā pats mežs, arī nozare mainās, tāpēc jāmainās līdzi arī izglītībai un tās saturam, lai jaunie profesionāļi būtu konkurētspējīgi. Jau tagad ministrijā strādājam pie tā, lai nozarē ieviestu dažādus digitālus risinājumus, kas uzlabo drošību, mazina birokrātisko slogu un atvieglo valsts un uzņēmēju saziņu. Nākotnē šādu iniciatīvu būs tikai vairāk. Meža nozare ir bijusi Latvijas ekonomikas balsts, šo ir svarīgi saglabāt arī nākotnē, to varam ar spēcīgiem ekspertiem. Tāpēc esmu gandarīts, ka arī Zemkopības ministrija ir sniegusi savu artavu – 174 tūkstošus eiro – Meža fakultātes atjaunošanā un modernizācijā,” teica zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Atklās atjaunoto Meža fakultāti

Pievienot komentāru