Akcija "Kaunies lidot" Zviedrijā

Zemeunvalsts.lv | 04.04.2019

Pēdējo mēnešu laikā zviedru politiķi, sportisti un mākslinieki apņemušies un zvērējuši vairs nelidot - nepārvietoties ar lidaparātiem.

Zviedri cītīgi šķiro atkritumus, apkurina mājas ar malku, brauc ar velosipēdiem, bet atvaļinājumu un brīvdienas tie mīļuprāt pavada siltajās zemēs. Skatoties statistiku, zviedri vidēji gaisa transportu izmanto piecas reizes biežāk nekā "pārējās pasaules pilsonis". 

Bijusī medicīnas studente Maija nolēma: "Nelidošu! Bet nevienam neteikšu - tik nelidošu!" 2018. gada janvārī jaunā Dāma mainīja stratēģiju, kopā ar kaimiņieni Facebook vietnē sākot aktivitāti "Mēs paliekam uz Zemes". Aktivitātes mērķis bija panākt, lai 100 000 cilvēku apņemtos tuvākā gada laikā nelidot.

2019. gada martā laikraksts "Dagens Nyheter" publicēja apskatu, kurā secināja, ka "vainas sajūtas radīšanai bijušas sekas." Gada laikā zviedri arvien mazāk soctīklos dalās ar fotoattēliem no atvaļinājuma laika. Šī tēma kļuvusi par turpat nevēlamu vai liegtu, piemēram, noteikti nav vēlams publiski aplūkot viesošanos Taizemē.

https://www.lemonde.fr/planete/article/2019/04/02/climat-la-honte-de-voler-gagne-du-terrain-chez-les-suedois_5444664_3244.html

Akcija "Kaunies lidot" Zviedrijā

Pievienot komentāru