2021. gadā 86% no Somijā saražotās elektroenerģijas veidoja elektroenerģija, kas iegūta no ne fosilajiem avotiem

Aleksi Teivanen. Helsinki Times | 08.11.2022

Saskaņā ar Somijas statistikas datiem 2021. gadā 86% no kopējās saražotās elektroenerģijas Somijā veidoja no fosilajiem enerģijas avotiem, kas ir rekordliels rādītājs kopš tūkstošgades sākuma. Atlikušie 14% elektroenerģijas tika saražoti no kūdras un fosilajiem enerģijas avotiem.

No atjaunojamajiem energoresursiem saražotās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājās par sešiem procentiem – līdz 69,3 teravatstundām, galvenokārt tāpēc, ka elektroenerģijas ražošanā aizvien vairāk tiek izmantots pārtikas kurināmais. No atjaunojamiem energoresursiem saražotā elektroenerģija veidoja 53%, bet kodolenerģija – 33% no kopējā valstī saražotās elektroenerģijas apjoma.

No kūdras un fosilajiem avotiem saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājās par trim procentiem, veidojot 14% no kopējās saražotās elektroenerģijas.

Kopumā 2021. gadā Somijā tika saražotas 69,3 teravatstundas elektroenerģijas, kas ir par četriem procentiem vairāk nekā 2020. gadā. Neparasti aukstās ziemas dēļ centralizētās siltumenerģijas ražošana palielinājās par 16%.

2021. gadā 86% no Somijā saražotās elektroenerģijas veidoja elektroenerģija, kas iegūta no ne fosilajiem avotiem

Pievienot komentāru