Lielbritānijas pretterorisma sarakstā līdzās neonacistiem iekļauj arī "Greenpeace"

theguardian.com | 06.05.2020

"The Guardian" noskaidroja, ka pretterorisma sarakstos, kas izsniegti medicīnas personālam un skolotājiem pretekstrēmisma instruktāžas laikā, iekļautas arī dažādas nevardarbīgas organizācijas un grupējumi, piemēram, Greeanpeace, Peta un... neonacisti. 

Vadlīnijas, ko sagatavojušas Pretterorismu kontrolējošās iestādes (iestādes, kas seko, analizē un uzrauga dažādu aktīvu grupējumu vai organizāciju darbību, ar mērķi laikus novērst organizāciju vai to individuālu biedru iespējamu radikalizāciju), tiks izmantotas visā Lielbritānijā kā mācību procesa daļa, lai novērsu iespējamo radikalizēšanos un laikus novērstu iespēju teroristiskai vardarbībai. 

Lai gan policija ir paudusi, ka dokumenti, ko izpētījis "The Guardian" un kas ietver, piemēram, grupu Extinction Rebellion (XR) un galēji labējos ekstrēmistus, un džihādistus, ir "vietēja rakstura kļūda", tomēr... Dažādu grupējumu sarakstā, kas "rada vai var radīt iespējamus draudus" ir Extinction Rebellion, ir Greeanpeace (ko, starp citu atbalsta Džūdija Denča, Džiliana Andersone, Stīvens Frajs), ir cīnītāji pret okeānu piesārņošanu - Sea Shepherd, ko atbalsta Šons Konerijs un Pīrss Brosnans. Ir organizācija Stop the Badger Cull, ko atbalsta Queen ģitātists Braiens Mejs. 

Lielbritānijas pretterorisma sarakstā līdzās neonacistiem iekļauj arī "Greenpeace"

Pievienot komentāru