...atjaunoti koku stādījumi gar valsts ceļu

Vecpiebalgas apvienības pārvalde | 08.05.2022

6.maijā VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) kolektīvs talkoja Taurenē, pie reģionālā autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30).  Sadarbībā ar a/s "Latvijas valsts meži" (LVM) speciālistiem un kolēģiem no VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" tur tika iestādīta koku aleja. Kopš pagājušā gadsimta 60.-70.gadiem tā ir pirmā reize, kad gar valsts autoceļu tika izveidoti koku stādījumi.

Kopumā tika iestādīti 55 parastie ozoli (šķirne Fastigiata), kā arī vairāki pīlādži. Visi stādi ņemti no LVM kokaudzētavas. Ozoli iestādīti uz valstij piederošas zemes, ceļa nodalījuma joslā aiz grāvja, līdz ar to neradīs draudus satiksmes drošībai, bet ar laiku veidos skaistu aleju. Izvēlētā ozolu šķirne ir ar kompaktu, ovālu vainagu, kas nozīmē, ka to zari nestiepsies pāri ceļam un neradīs problēmas ar redzamību. Ceļa posms, gar kuru atjaunota aleju, atrodas apdzīvotā vietā un ir labi pārredzams.

2016. gadā tika pabeigti pārbūves remontdarbi uz reģionālā autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no pārvada pār bijušo dzelzceļa līniju līdz Brežģa kalnam aiz Taurenes (24,6.-38,0.km). Lai varētu realizēt ceļa pārbūvi, bija jāizcērt ceļmalā esošā liepu aleja. Tagad aleja tika atjaunota. (...)
Izmantota Renāra Kora fotogrāfija

...atjaunoti koku stādījumi gar valsts ceļu

Pievienot komentāru