Zoologs iesaka martā un aprīlī uz mežu neiet

Žurnāls "Medības" | 09.04.2022

Ņemot vērā aktualizējušos problēmu ar pieaugošo lāču skaitu mežos, raidījuma Bez Tabu pārstāvji devušies uz Žīguriem – ciemu Balvu novadā, kura apkaimē šī gada marta vidū noticis lāča uzbrukums cilvēkam. Aptaujājot vietējos iedzīvotājus, ir skaidrs, ka cilvēki teorētiski zina, kā jārīkojas lāča uzbrukuma gadījumā, tomēr daudzi šaubās, vai, situācijai īstenojoties, būtu iespējams saglabāt mieru.

Pavisam reālu satikšanos ar lāci piedzīvojis žurnālistu uzrunātais mednieks Ivars: “Lācis šajos kvartālos ir manīts diezgan bieži. Gan pēdas, gan arī man pašam izdevās to satikt pagājušajā gadā. Kopā ar dēlu gāju bebros, un aptuveni 20 metrus no manis lācis piecēlās uz pakaļkājām. Man priekšā bija avenāji, lācis atradās aiz tiem un pirms tam mēs viens otru neredzējām. Es sapratu, ka bēgt nevaru, bet mirklī visa dzīve paskrēja gar acīm.”

Bez Tabu pārstāvji viedokli lūguši arī Latvijas Valsts mežzinātnes insitūta Silava vadošajam pētniekam, zoologam Jānim Ozoliņam. Pētnieks atzinis: “Martā un aprīlī uz mežu labāk neejiet! Nevajag līst meža biezoknī.”

Zoologs iesaka martā un aprīlī uz mežu neiet

Pievienot komentāru