Zelta čiekurs 2019

zm.gov.lv, zemeunvalsts.lv | 05.12.2019

4. decembra vakarā kultūras pilī "Ziemeļblāzma", kuras "līdzautors" un finansētājs bijis kokrūpnieks Augusts Dombrovskis, notika Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs 2019" pasniegšanas ceremonija. 

Meža dienu komiteja jau laikus noteica laureātus nominācijās „Par mūža ieguldījumu”, „Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”. Balva „Zelta čiekurs” ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā.

Laureāti nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”: Staņislavs Salmanis (īpašums “Aizvēji” Limbažu novadā), Ilga Sedliņa (īpašums “Bērzkalni” Kuldīgas novadā) un Aivars Vanags (īpašums “Druvas” Viļakas novadā).

Laureāti nominācijā „Par inovatīvu uzņēmējdarbību”: SIA “Shaman Inventions” (Cēsis) un SIA “Venta-1” (Ventspils novads).

Latvijas Darba devēju konfederācijas īpašo balvu saņēma Roberts Strīpnieks, a/s "Latvijas valsts meži" Valdes prieksšēdētājs.

Nominācijā „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” laureāti ir Jersikas pamatskolas skolotāja Anna Greidāne, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” vadošā pētniece Dagnija Lazdiņa un Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes loceklis Māris Liopa.

Balva „Zelta čiekurs” nominācijā „Par mūža ieguldījumu” piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā:

Jānim Iesalniekam (no Kuldīgas novada) - mežsaimniekam, kas visu savu profesionālo darba mūžu strādājis meža nozarē un devis lielu ieguldījumu nozares attīstībā,

Egonam Garklāvam (no Amatas novada) - Latvijas kokam devis atpazīstamību pasaulē un pavisam citu - jaunu - vērtību, radot vienu no mūsdienīgākajām un inovatīvajām guļbūvju ražotnēm,

Ignatam Grugulim (no Babītes) – mežinženierim, kā darba mūžs veltīts meža nozares modernizācijai un ražošanas attīstībai,

Andrejam Dreimanim (no Jelgavas) – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes Mežkopības katedras emeritētajam profesoram. (Īsi pirms 4. decembra prof. Dreimanis devies mūžībā, un Tēva balvu saņēma profesora A. Dreimaņa dēls.)

"Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu: dvēselē vienkāršs, formā izsmalcināts, atvērts kā saule, silts kā mājas svētība un sīksts kā latvietis. Nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā."

Pievienot komentāru